Trendler

Pötikareler

neden trend oldu?
1.hem piknik sepeti kadar sıcak bir havası var.hemde Brigitte Bardot gibi çocuksu bir seksapele sahip.
2.çogunlukla beyaz ya da baska bır rengın kombinasyonundan olusan pötikareler,beyaz jean ya da beyaz bir t-shirt ile oldukca kolay bır uyum yakalar.
3.sıklıkla gundelıkte kıyafetlerde kullanılsada bayan Bardot , pötikareli bir gelınlıkle evlendıgınden beri bu desen farklı bır boyut kazanmıs oldu.

nasıl giyilmeli?
1.bu desende oldukca genç bir hava var aslında.kucuk çocuklarda ve 20'li yaslarda oldukca cocuksu ve eglencelı durur.eger yasınız daha fazlaysa,pötikareli kabarık kollu,fırfırlı ya da bir çift ayakkabı,canta yada eşarp her yas ıcın gayet cekıcı durur.
2.görünümünüzün çok fazla gündelik durabiliceğini unutmayın.açık renk pötikare deseni ,hafif solmuş bir mini jean etek ile giyildiğinde oldukça etkili durur.bu desende fazla abartıya kaçmayın.hasır şapkalardan uzak durun.barbekü partisi ya da hafta sonu alışveriş keyfi için gayet uygunken, bu desen ciddi bir iş ortamına uyum sağlamayabilir.

bir servet harcamanıza gerek yok
1.pötikareler genelde oldukça uygun fiyatlıdır.müslin gibi olanlarda bir zamanlar pahalı olmayan bir kumaş dokusu olarak ortaya cıkmış.
2.her ne kadar bu sezon bir çok tasarımcı ona havalı bir görünüm vermiş olsada pötikareler genelde koton kumaşlara uygulanır.
3.uygun fiyatlı pötikareli kıyafet ve aksesuarları tommy hilfiger'den benetton'a kadar pek çok markada bulabilirsiniz.